: 8- 01144203904

گسترش کسب و کار با کاتالوگ حرفه ای

گسترش کسب و کار با کاتالوگ حرفه ای

گسترش کسب و کار با کاتالوگ حرفه ای

  • 18 دسامبر
  • 0
  • a@@dmin

اگر تجربه مدیریت بازاریابی یک کسب و کار محصول محور را تجربه کرده باشید؛احتمالا درباره کارایی و مزایای داشتن کاتالوگ حرفه‌ای اطلاعاتی دارید. طراحی و تولید انواع محصولات چاپی یکی از کلاسیک‌ترین روش‌های بازاریابی محصولات گوناگون است؛ که هنوز هم به عنوان یک روش مفید در کسب‌وکارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.طراحی یک کاتالوگ حرفه‌ای نیازمند اطلاع از نکات مختلف و تصمیم‌گیری برای انجام انتخاب‌های درست است. در این نوشته می‌خواهیم چند نکته بسیار مهم را درباره طراحی کاتالوگ حرفه‌ای با هدف گسترش کسب و کار مطرح کنیم.

 

1- شناخت و تعیین مخاطب

درک مخاطبین، اولین گام برای ایجاد یک کاتالوگ موفق است. این شناخت باید به شما کمک کند تا بتوانید تشخیص دهید قرار است کاتالوگ‌ها در اختیار کدام مشتری قرار بگیرد؛ آن مشتری چه ویژگی‌هایی دارد؛ و آنچه شما در کاتالوگ خود ارائه می‌دهید چه کمکی به او می‌کند.

2- انتخاب محصولات و خدمات

با شناخت مخاطب توانستید به انتخاب گروه هدف خود دست یابید. حال باید تعیین کنید که می‌خواهید کدام یک از محصول یا خدمات خود را همراه با چه کیفیتی به آنها معرفی کنید. این مرحله باید با نگاهی انتقادی به کانال‌های بازاریابی و فروش خود بنگرید. همچنین باید بررسی کنید که در دوره‌های قبلی کدام یک از محصولات، خریداری شده و این خرید توسط کدام یک از مشتریان شما انجام گرفته است. این موارد به شما کمک می‌کند تا محصولات و خدمات دقیق‌تری را برای مخاطب انتخاب کنید.

3- تولید محتوای کاتالوگ

یک کاتالوگ حرفه‌ای در درجه اول باید متنی حرفه‌ای داشته باشد. متنی که با زبانی روان و جذاب بتواند محصولات شما را به مخاطب معرفی کند. در این زمینه رعایت اعتدال در حجم متون تولیدی بسیار مهم است. در واقع شما باید بتوانید با شناخت مخاطب و ویژگی‌های محصول مدنظر، متنی را بدون زیاده‌گویی و همچنین بدون فراموش کردن معرفی ویژگی‌های اصلی محصول تولید کنید.

فارغ از متن، تصاویر یکی دیگر از عناصر اصلی هر کاتالوگ هستند. یک کاتالوگ حرفه‌ای ابزاری برای معرفی محصول است؛و مهم‌ترین اصل در معرفی صحیح یک محصول، استفاده از تصاویر بسیار باکیفیت می‌باشد. بهتر است به این نکته همواره توجه داشت که کاتالوگ معمولا به عنوان یک ابزار تبلیغاتی لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین مخاطب انتظار دارد تصاویر با کیفیتی را در آن مشاهده کند.


4- طراحی و چاپ کاتالوگ

حجم محتوای تولید شده، بیانگر اندازه و تعداد صفحات کاتالوگ شماست. در نظر داشته باشید که طراحی کاتالوگ حرفه‌ای دقیقا باید بر مبنای استانداردهای از پیش تعیین شده باشد. بنابراین پیش از آغاز طراحی، بررسی کنید که ابعاد و تعداد صفحات کاتالوگ شما از این استانداردها پیروی کند.

همچنین در مرحله چاپ، دقت کنید که از کاغذی با جنس و گرماژ مناسب برای کاتالوگ استفاده نمایید. به طور معمول در کاتالوگ از کاغذ گلاسه دورو استفاده می‌کنند. از سویی برای جلد کاتالوگ از کاغذی با گرماژ بالاتر از صفحات داخلی استفاده می‌شود.

مقالات مرتبط
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.